Varje förening ansvarar för uppdatering av kontaktuppgifter samt för innehåll och uppdatering av eventuell hemsida. Kontakta GFG (info@gfg.se) för ändringar.

A – G

Banafjäls Intresseförening
Kontakt: Thomas Hållberg 0660-55337 / 073-8203505 
E-post: sari.hallberg@telia.com

Cubarinkens Intresseförening
Kontakt: Dick Öberg 0663-10441
E-post: carolaoberg@oviknet.com

EFS Banafjäl
Kontakt: Lena Sjöström 0660-252047
E-post bondenidalen@telia.com

EFS Gidböle
Kontakt: Lotta Sjöberg 0660-370206 / 073-0567167

EFS Missionsförening
Kontakt: Margareta Nordlund 0663-10764 / 070-6996217
E-post margareta.nordlund1@gmail.com

Folkets Hus Husumgården
Kontakt: Robin Hörnkvist (HG 0663-10703)
E-post info@husumgarden.se

Gidböle Intresseförening
Kontakt: Åsa Eriksson 0663-61084 / 070-2909107
E-post asaeriksson77@hotmail.com

Gideåbackavarvs Vägförening
Kontakt: Lennart Sellin 070-5639391

Gideåälvens Bygdegårdsförening
Kontakt: Yvonne Sjöström 0663-21120 / 070-5265125
E-post Yvonne_sjostrom@live.se

Godmersta Intresseförening
Kontakt: Eva Nordin 0663-30065 /070-5226391
E-post: jannordin@yahoo.se

Grundsunda Broderskap
Kontakt: Ingemar Fryklund 0663-61274 / 070-5161274

Grundsunda Djurskyddsförening
Kontakt: Thomas Österström 0663-10839 / 070-3310839
E-post: Thomas.osterstrom@hotmail.com

Grundsunda Framtidsgrupp
Kontakt:   Karl-Gunnar Häggkvist 070-3958863
0663-61212 (kontor)
E-post: info@gfg.se

Grundsunda Företagarförening Facebook
Kontakt: Åsa Ringlöv 0663-61720 / 0706349700
E-post: asa@suve.se

Grundsunda Hembygdsförening
Kontakt: Yvonne Häggström 073-0843822
E-post Yvonne.roger@comhem.se

Grundsunda Jägarklubb
Kontakt: Rolf Grundström 0663-61710

Grundsunda Knivgille
Kontakt: Dick Gidlöf 0663-61751 / 070-5811006
E-post dick.gidlöf@hotmail.com

Grundsunda Kyrkokör
Kontakt: Carina Åström 070-6783374

Grundsunda MHF
Kontakt: Per-Anders Sjödin 0663-30028 / 073-0562113
E-post per-sjodin@gmail.com

Grundsunda Pensionärskör
Kontakt: Göran Lundberg 0663-10862 / 070-2473676
E-post goran.lundberg@svenskakyrkan.se

Grundsunda Röda Kors www.redcross.se
Kontakt: Yvonne Näslund 070-3313394

E-post yvonne.naslund@telia.com

H – I

HIF Husums Idrottsförening
Kanslist: Birgitta 0663-61820
kansli@husum-if.nu

Husums Automobilklubb
Kontakt: Tore Lindahl 0663-10208

Husums Backhoppningsklubb
Kontakt: Kjell Nilsson 070-3958229 email: kjell_a_n@hotmail.com

Husums Brottarklubb
Kontakt: Thom Svensson 070-321184
E-post: Thom.sve@telia.com

Husbyns Byalag
Kontakt: Per Larsson 076-1155077
Husums Båtklubb
Fred Lindqvist 0663-61160/070-5780163

Husums Discgolf Klubb
Kontakt: Magnus Sjöström 076-1098506
E-post: magnus.s.sjostrom@telia.se

Husums Fotbollsklubb
Kontakt: Kristian Skoglund 070-3295616
E-post: husumif.fotboll@telia.com

Husums Fotoklubb
Kontakt: Tommy Sjölund 0663-20152 / 070-3178150
E-post: t.s@telia.com

Husums Harmonikår
Kontakt: Arne Häggblad 0663-61128 / 070-6700697

Husums Hockeyklubb
Kontakt: Bernt-Åke Svensson 070-3255198
E-post: bernta@oviknet.com

Husums IF Gymnastikklubb
Kontakt: Maria Westling 070-6444514
E-post: m.brath@gmail.com


Husums IF Skidklubb

Kontakt: Karl-Gunnar Häggkvist 070-3958863
E-post: kgh55@spray.se
Hemsida: www.husumskidor.se

Husum Innebandy
Kontakt: Magnus Sjöström 076-1098506
magnus.s.sjostrom@telia.se

Husums Kristna Samarbetsråd
Kontakt: Erik Klint 0663-10214 / 070-2071791
E-post: eric.klint@telia.com

Husums MHF Ungdom
Kontakt: Thomas Nydahl 0663-663863 / 076-7758393
E-post: thomasnydahl@gmail.com

Husums Orienteringsklubb
Ulf Söderström 0663-20083 / 070-2551073
E-post: husumsif_ok@hotmail.com

Husums S-Förening
Birgitta Häggblad 0660-258063 / 070-3394836
E-post: s-foreningen.husum@hotmail.se

Husums Simklubb
Kontakt: Ingela Sällström 0663-40412 / 070-3978161
E-post: hifsimning@hotmail.com

Husums Trädgårdsförening
www.facebook.com/husumstradgardsforening?ref=hl
Yvonne Berggren 0663-10525 / 070-5847502
E-post: berggren.yvonne@telia.com

I – P

IOGT-NTO Husum
Kontakt: Eric Forsberg 070-5145105
E-post: eric.forsberg@ornskoldsvik.se

IOGT-NTO Kamraterna Banafjäl
Kontakt: Lena Sjöström 0660-252047
E-post: E-post: bondenidalen@telia.com

Kasa Vattenförening
Kontakt: Barbro Olsson 0663-20055 / 070-3247908
E-post: barbro.olsson.husum@telia.com

Kasa Vägförening
Kontakt: Bo Strömkvist 0663-20015 / 070-2312223

Kasamarks Väg/Intresseförening
Kontakt: Kurt Svensson 0663-21075 /076-8102217

Korskyrkan
Kontakt: Erik Klint 0663-10214 / 070-2071791
E-post: eric.klint@telia.com

Ledarna Metsä Husum
Kontakt: Anders Ölund 0663-18000
E-post: anders.ohlund@metsagroup.com

Lions Club Höga Kusten
Kontakt: Birgitta Gimbergsson 070-3058542
E-post: g.gimbergsson@telia.com

Lokala Hyresgästföreningen
Kontakt: AnneMarie Sjöberg 076-8161091

Nedre Husåns Fiskevårdsområde
Kontakt: Åke Holmlund 0663-21119 / 070-2935688
E-post: godsta.gard@telia.com

Nolaskogs Skoterklubb, Sektion 3 Husum
www.facebook.com Sektion 3 Husum, Nolaskogs Skoterklubb
Kontakt: Andreas Edlund 0663-10466 / 070-2614896
E-post: andreas.edlund@inspecta.com

Nylands Bygdegårdsförening
Kontakt: Annelie Berggren 0663-31060 / 070-3116325
E-post: nylandsbygdegard@gmail.com

Pappers Avd 143
Kontakt: Kenneth Olsson 0663-18286
E-post: pappers.avd143@telia.com

Pingstkyrkan
Kontakt: Jan Edlund 0660-252056 / 070-2648100
E-post: pingstkyrkanhusum@telia.com

PRO Grundsunda
Kontakt: Åke Sundberg 0663- / 070-
E-post: akesundberg49@gmail.com

R – Ö

Reinhold Svensson Sällskapet
Kontakt: Stefan Kristoffersson 0663-30007 / 070-3154555
E-post: stefan.hbp@hotmail.com

Skags Kapellag
Kontakt: Åsa Preston 0660-14906 / 070-5107547
E-post: asa@preston.se

Skeppmalns Hamn o Fiskarförening
Kontakt: Anna-Britta Öberg 0660-222069 / 070-5754175
E-post: skeppet.250@gmail.com

Skeppmalns Kapellag
Kontakt: Ove Jonsson 0660-12127 / 076-8022438
E-post: ove.jonsson@telia.com

SPEKTRA
Kontakt: Jeanette Nordlinder

Svenska Kyrkan i Grundsunda
Kontakt: Kurt Enberg 0663-10860/0768142885
E-post: kurt.enberg@svenskakyrkan.se

Ultrå Intresseförening
Kontakt: Kent Sundström 0660-252045 / 070-5426807
E-post: kent_sundstrom@telia.com

Unga Örnar
Kontakt: Annika Sjöström 0660-265122 / 070-1900153
E-post: annika.sjostrom@ornskoldsvik.se

Unionen
Kontakt: Maria Nordling Byström 0663-18000
E-post: maria.nordling@metsagroup.com

Utås Intresseförening
Kontakt: Roger Nilsson 0663-10004 / 070-6740024
E-post: roger.a.nilsson@abb.com